Mliječna peciva

Koliko od vas dan počinje uz toplo pecivo,slatko ili slano ovisi o raspoloženje ili ukusu.Domaća peciva imaju onu toplinu,miris,svojevrsnu utjehu.:)Kako ja dizana tijesta radim po onom osjećaju koji je stečen kroz godine iskustva ,rijetko važem sastojke.Ali na mogobrojne upite vezane uz ovaj oblik mašnica , odlučila sam pribilježiti kako sam radila ova slatka peciva.S obzirom da nisu ničime punjena važna je i aroma.

Sastojci:

-4 dkg svježeg kvasca

-žličica soli

-1 žlica šećera za aktivaciju kvasca +4 žlice šećera dodane u brašno

-2 dcl mlakog mlijeka za aktivaciju kvasca +1 dcl mlijeka po potrebi kod miješenja

-600 grama oštrog brašna

-3 umućena jaja

-200 grama omekšalog maslaca

-2 žlice ruma+1 žličica arome vanilije+ korica naranče

-nekoliko žlica šećera u prahu

Aktivirajte kvasac.U zdjelu dodajte brašno,sol,umućena jaja,maslac,arome i kvasac.Mutite metlicama za izradu tijesta,a onda nastavite rukama.Po potrebi tijestu dodajte ili mlijeka ili brašna da dobijete glatko ,meko tijesto.Pustite da se podiže na toplom mjestu.Zatim ga razdijelite na loptice težine oko 100 grama.Slike pripreme nisu moje,preuzete su s Pinteresta.Svaku lopticu razvucite na veličinu čajnog tanjurića.

Peciva stavite u pekač na pek papir,pustite da se još malo podignu i pospite ih šećerom u prahu.Da,prije pečenja se pospu.Pecite na 200*C oko 12 minuta.

I nakon što se malo ,ali samo malo ohlade ,uživajte .

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Twitter picture

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Twitter račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s